top of page

Kaip atrakinti raumenų atmintį?

  • :)
  • Jun 9, 2017
  • 3 min read

Tiek senovės Kinijos Imperija gydytojai, Havajų Kahunos šamanai ir įvairūs gydūnai, tiek šiuolaikinės vakarų medicinos atstovai vis labiau įsitikina , kad trauma ir skausmas yra būsenos, kurios mus skiria nuo išbaigtumo ir balanso kūne ir gyvenime. Tai gali būti mašinos avarija, pasikartojantys įvykiai kurie reikalauja emocinės gynybos įsijungimo, izoliuotos raumenų grupės treniravimas sportuojant, kas gali sukurti kūne pasikartojantį refleksą įsitempti tam tikrose kūno vietose. Traumas galime atpažinti iš to, kad jos mus surakina ties tam tikrais pasikartojančiais fiziniais, emociniais, mentaliniais ir elgesio įpročiais. Reabilitacija nuo traumos tai kūno procesas randant balansą iš išlaivinant save iš suvaržymų.

Yra daug priežasčių, kolėl traumingi atsitikimai negali būti išjausti, sukuriama stagnacija ir fiziologinių gynybos mechanizmų siena, kuri atskiria žmogų nuo traumos, ad ši nepaveiktų jo kasdienio gyvenimo. Taip yra todėl kad mūsų kūnai saugiai gali patirti ir paleisti tam tikrą kiekį traumos per tam tikrą kiekį laiko. Trauma atsitinka, kai mums atsitinkančių įvykių intensyvumas pranoksta mūsų gebėjimą susitvarkyti su įvykio pasėkmėmis. Todėl traumos patirties perteklius laikomas audiniuose tol, kol galėsime išleisti susikaupusią traumos patirtį. Susikaupusi ir neišleista trauma sukelia skausma ir sveikatos problemas.

Jausmai

Jausmai ir emocijos yra mechanizmai, įrankiai, kuriais kūnas naudojasi norėdamas susibalansuoti po traumos. Intensyvūs jausmai reiškia sankaupą neišjaustų įvykių ir kūno norą užbaigti ir plaietsi traumingą patirtį. Stiprindami savo savistabą, leidimą išjausti jausmus, stipriname įgūdžius suvokti ir išjausti jausmus, sukeltus traumos ir juos galiausiai paleisti, atsipalaiduoti ir gebėti balansuoti stresinėse situacijos.

Apsauga

Kai įvyksta traumą, mūsų kūne aktyvuojasi savisaygos mechanizmas. Situacija kurios metu žmogus patiria didelį kiekį streso persmelkia ir per daug apkrauna nervų sistema ir ši nustoja apdoroti, kas vyksta. Ši perkrova laiko kūną simpatinės nervų sistemos - kovok arba bėk rėžime, tai užlaiko ir įrašo esamą taruminę patirtį į audinius, raumenis ir organus aplink sukeltos traumos epicentrą. Kiekvienąkart kai trauma yra įrašoma į audinius, smegenys atsijungia nuo tos kūno dalies blokuodamos trauminę patirtį ir taip užkerta kelią prisiminti tą patirtį. Ta vieta, nuo kurios yra atsiribojusios smegenys negali išgyti ir palaikyti balanso. Taip atsiranda liga ar degeneracija.

Atmintis virš smegenų lygio

Yra labai paprastas mokslinis įrodymas, kad atmintis yra laikoma ne tik smegenyse, bet ir kitose kūno vietose:

1. Imuninės sistemos atsakas yra kontroliuojamas T-ląstelių atmintimi, kurios laiko informaciją apie visas svetimkūnių organizmų atakas organizmo sistemoje.

2. Raumenų atmintis padeda sportininkams paieksti vis geresnių rezultatų, muzikantai atlieka suddėtingus kūrinius nebegalvodami kaip groti instrumentu, net jei esate važiavę su dviračių prieš dešimt metų, laisvai ir greitai užsėdę važiuosite taip, tarsi visąlaik juo važinėjote.

3. Genų srities tyrimai pademonstravo ne kartą, kad DNR turi dudėtingą atminties sistemą, taip mes esame tokios išvaizdos kokios esame. DNR laiko informaciją apie seniausius mūsų protėvius ir visas šakas per kurias išsivystėme iki dabartinės savo šeimos rato.

Kaip atrakintis prisiminimus?

Trys pagrindiniai žingsiai reikalingi norint aktyvuoti traumos paleidimą audiniuose:

1.Vidiniai resursai/įrankiai kurie turėtų mums padėti attitinakmai reaguoti ir išjaustis vykstančias intensyvias patirtis

2.Laikas ir erdvė kurioje galėtų mums reikiamomis sąlygomis vykti traumos paleidimas. Tai reiškia, kad traumos paleidimas gali vykti tik tada kai žmogus jaučiasi jaukiai, atsipalaiduoja kiek įmanoma, kad pasileistų trauminė patirtis, kurią būtų galima apžvelgti, išjausti.

3. Sujungti smegenis ir vietą, kurioje įrašyta trauma.

Jungiant kūno terapiją su verbaline terapija galima sėkingai paleisti traumą, kuri yra įrašyta kūno audiniuose. Tam tikros masažo technikos kaip SHIATSU mažina streso ir įtampos lygį duodami organizmui erdvės paleisti laikomą traumą ir leisti smegenims suvokti ir atpažinti sąmoningai išgyventi traumą ir ją paleisti.

Kūno gydūnai/terapeutai atlieka svarbų vaidmenį padėdami žmogui sukurti tiltą tarp užrakintų prisiminimų ir fizinio kūno. Tokiso technikos kaip Mioplastika ir Shiatsu inicijuoja traumingos patirties paleidimą. Shiatsu metu yra atrandami trigeriniai taškai, dirbama tie ksu taiškais ir audinaiis aplink taškus, kurie laiko įrašytus traumos prisiminimus. Dirbant su taškais kūnas i aktyvuoja judesius patirtus traumos metu. Šis paleidimas inicijuoja įtampų paleidimą atrakindamas įsitempusios nervų sistemos komponentus. Tokia kūno išraiška iš naujo sudaro jungtis tarp smegenų ir audinių, kuriuose buvo įrašyta trauma, taip fizinis, emocinis, energetinis kūnai pradeda gijimo procesą.

 
 
 

Comments


bottom of page