MERIDIANAI EGZISTUOJA ir MŪSŲ FIZINIAME KŪNE
- Admin
- Jun 17, 2017
- 3 min read

Kinijos, Japonijos, Tibeto gydymo tradicijos sutelkia dėmesį ne tik fiziniu, bet ir energetiniu kūnu, jo strūktūromis, funkcijomis, SĄVEIKAI SU FIZINIU KŪNU. Gyvybė, minėtų tradicijų kontekste, yra suvokiama kaip bio-elektrinis ir vibracinis reiškinys. Tik gyvybinės jėgos dėka mūsų fizinis kūnas gali virškinti maistą, judėti,kvėpuoti, tiesiog jausti. Todėl gyvybinės jėgos balansas yra svarbus, norint palaikyti tiek fizinį, tiek energetinį kūnus. Gydymo tradicijose yra minimai gyvybinės energijos tekėjimo kanalai dar vadinamo meridianais, nadėmis.
Meridianai – tai energiniai kanalai, kuriais po kūną cirkuliuoja gyvybinė jėga Či. Be to, meridianai yra akupunktūros, gydymo metodo, kurį vis labiau pripažįsta ir naudoja šiandienos gydytojai Vakaruose, pamatas. Kiekvienas meridianas susijęs su vienu iš vidinių organų ir turi to organo pavadinimą: širdies, plaučių, kepenų ir t. t.
Energetiniai kanalai, IN ir JANG
Ši ČI/PRANA/MANA gyvybinė energija sudaryta iš dviejų viena kitai priešingų jėgų, Kinų medicinoje žinomų kaip IN ir JANG. Jos teka energetiniais kanalais, išsiraizgusiais po visą kūną. Liga yra vadinamas energijos tėkmės blokavimas energetiniuose kanaluose. Įvairovė gydymo tradicijų, įskaitant akupunktūrą, akupresūrą, masažą, yogą yra sukurtos būtent pagal pricipą, kad egzistuoja energetiniai kanalai ir šiso praktikos padeda kanalams neužsikimšti, užsistovėjusiais energijai pradėti tekėti, žmogui išlikti gyvybingam.
Nors fizinis kūnas sudarytas iš kaulų, raumenų, odos, tačiau mūsų kūnas skleidžia elektromagnetines bangas, kurias galima išmatuoti tokiais prietaisias kaip EKG, EEG aparatai. Daug tyrimų buvo atlikta, kurių išvadose yra nurodoma, kad per meridianus eina elektros srovės, net tada, kai terapinai nenaudojamos akupunktūrinės adatos. Japonų masažo technika SHIATSU taip pat kaip akupuktūra stimuliuoja energetinius taškus, kurie suaktyviuoja energijos tėkmę meridianais.
MOKSLINIAI TYRIMAI
Vienas naujausių tyrimų, atliktų Nacionaliniame Seoulo Universitete patvirtino apie meridianų egizstavimą. Mokslininkai juos įvardijo kaip "pirmine-kraujagyslių sistema". Ši sistema yra labai svarbi širdies ir kraujagyslių sistemai.
Prieš šį atradimą, 1960-sasiais, Šiaurės Korėjos mokslininkas KIM BONG-Han paskelbė, kad rado atrado meridianus žmogaus fizinio kūno struktūroje. Jo atradime minima, kad kraujo ir limfos kraujagyslėse ir už jų ribų egzistuoja cicildrinės struktūros. Jos randamos ir ant vidaus organų, bei odos sluoksniuose. Mokslininko suvokimu, tos struktūros yra tradiciškai vadinamų meridianų kanalų atitikmuo.
Korėjiečių mokslininkai studijuoja tradicinę rytų mediciną biofizniniais metodais įšvirkšdami švirkštu specialių dažų, kurie nuspalvoja meridianų kanalus. Įšvirkštus dažų į akupunktūros taškus, jie pastebėjo, kad dažnai teka plonomis linijomis, tam tikra struktūra. Šia struktūra yra perduodamas skystis, kuris yra atsakingas ir už kaulų čiulpų gamybą.
MERIDINAŲ SISTEMA ir EMOCIJOS
Yra 12 pagrindinių meridianų kanalų. Jie skirtomi į JANG ir IN kanalus. JANG kanalai teka iš viršaus į apačią, IN kanalai teka iš apačios į viršų. Kiekvienas meridianas yra susijęs su gamtos elementu, ir kiekvienas meridianas yra labiau aktyvus tam tikru metų ir paros laiku.
Stiprios emocijos, jų užslopinimas , fizinės ir emocinės traumos sustabdo vienoje ar keliose energetinio ir fizinio kūno raumenyse, organų sistemose energijos tėkmę. Organų sistemos atsakingos už įvairių hormonų ir fermentų gamybą, tie hormonai reguliuoja mūsų būsenas. Kadangi mūsų būsenos ir emocijos fiziniame kūne išsiraiškai kaip cheminės reakcijos - mus tiek veikia jau esančios cheminės reakcijos, tiek mes patys veikiame chemninių reakcijų išsiskyrimą jausdami tam tikras emocijas.
1.Plaučių – komunikacija, sąmonė, laisvė, idėjos, džiaugsmas, atsipalaidavimas, liūdesys. IN
2.Storosios žarnos – informacijos priėmimas, žinios, suvokimas, prisiminimai, rūpinimasis kitais, atkaklumas, beprasmybė. JANG
3.Skrandžio – pažinimas, mityba, dvasingumas, pusiausvyra, sugebėjimas veikti, nerūpestingumas, poreikių stabdymas, rūpestis. JANG
4.Blužnies – supratimas, patyrimo įsisavinimas, gynyba, sėkmė, laimė, veikla, depresija. IN
5.Širdies – meilė, emocijos, impulsyvumas, sugebėjimas suteikti ir priimti pagalbą, draugystė, užuojauta, džiaugsmas, neapykanta. IN
6.Plonosios žarnos – atmetimas, atvirumas, gyvenimo kokybė, saugumas, sėslumas, pasitenkinimas, nejautrumas, beširdiškumas. JANG
7.Šlapimo pūslės – vystymasis, susilaikymas, paleidimas, instinktyvi reakcija, atsipalaidavimas, drąsa, perteklius, baimė. JANG
8.Inkstų – pusiausvyra, stabilumas, harmonija, gyvybinė jėga, partnerystės ryšiai, perteklius, agresija. IN
9.Apytakos / lytinių organų – gyvybiškumas, gyvumas, seksualumas, erotika, spontaniškumas, sužadinimas, idėjiškumas, apatija. JANG
10.Trigubo apšildymo – apsauga, energijos padalijimas ir nukreipimas, atsitraukimas, poreikis, ramybė, poilsis, saugumo jausmas, baimė. JANG
11.Tulžies pūslės – valymas, neutralizavimas, greitis, reakcijos, susidomėjimas, susižavėjimas, pyktis. IN
12.Kepenų – regeneracija, kaupimas, atsparumas, jėga, ištvermė, fantazija, atidumas, susižavėjimas, įtūžis. IN
KAIP MERIDIANSAI SUSIJĘ SU MŪSŲ SVEIKATA?
IN ir JANG meridianų balanso/disbalanso pavyzdžių galime rasti visur:
PAVYZDYS 1
Augalui augti reikalingas balansas, iš saulės jis gauna karštos JANG energijos, iš žemės IN. Jei per mažai saulės - augalas nustos augti, jei nebus jį maitinančios vėsios žemės, vandens, augalas išdžius.
PAVYZDYS 2
Jei per daug valgome, per mažai judame, priaugame svorio, iįsivysto širdies ligos, nukenčia sanariai.Jei daug sportuojame, bet per mažai valgome gali prasidėti raumenų atrofija, išsekimas, oraganų nepakankamumas, nes mes išnaudojame greičiau nei spėjame prikaupti.
PAVYZDYS 3
Jei labai daug galvojame, bet mažai veikiama, arba jei labai daug veikiame, bet net neusustojame suvokti kodėl.
Balanasas tarp IN(PASYVIOS) IR JANG(AKTYVIOS) energijų yra būtinas, norint pasiekti fizinę ir dvasinę pilnatvę. Tik mokėdami naudoti savo energiją tikslingai galime patirti džiaugsmą, savo svajonių materializavimą fizinės dimensijos plotmėje, tuo pat išlaikydami ryšį su visata, su šaltinių, iš kurio atsirado visa, kas yra)
Comments